Do góry

Zawody III stopnia (centralne) XXVIII OWE

 

Zawody III stopnia (centralne) XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się 28 i 29 marca 2015 r. (sobota i niedziela) w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej Głównego Urzędu Statystycznego w Jachrance koło Warszawy.

Uczestnicy Olimpiady odpowiadali na pytanie opisowe o charakterze ogólnym nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady oraz rozwiązywali: zadanie analityczne i 30 pytań testowych wielokrotnego wyboru.

Do części ustnej egzaminu – w drugim dniu zawodów – przystąpili tylko ci uczestnicy, którzy z części pisemnej uzyskali minimum kwalifikacyjne ustalone przez jury zawodów. Każdy uczestnik podczas części ustnej egzaminu odpowiadał na pytanie zawarte w wylosowanym przez siebie zestawie pytań oraz prezentował wskazany przez jury jeden z pięciu wcześniej zadanych tematów.

Pobierz klucz z odpowiedziami na pytania z zawodów centralnych XXVIII OWE.

XXVIII Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej wygrała Zuzanna Kosmala z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Drugie miejsce zajął Łukasz Trojan z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II im. M. Konopnickiej w Opolu. Na trzecim miejscu znalazł się Michał Gałagus z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze.

Lista laureatów XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej wraz z wynikami – pobierz plik.
Lista finalistów XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej wraz z wynikami – pobierz plik.

W przeddzień zawodów centralnych – 27 marca 2015 r. – uczestnicy i ich opiekunowie spotkali się z prof. dr hab. Andrzejem Sławińskim – Dyrektorem Generalnym Instytutu Ekonomicznego NBP. Oprócz krótkiej dyskusji o najważniejszych problemach gospodarczych mieli oni także okazję zwiedzić Muzeum Numizmatyczne NBP.